> Impregnacja-drewna

Impregnacja drewna

Drewno jest powszechnie stosowane we współczesnym budownictwie zarówno jako materiał konstrukcyjny, jak i wykończeniowy. Elementy drewniane, które są bezpośrednio wystawione na działanie czynników atmosferycznych, powinno się impregnować odpowiednim preparatem: zabezpieczyć przed wilgocią, słońcem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Sposób impregnacji oraz produkt, który wybierzemy powinien zależeć od przeznaczenia malowanych przez nas elementów drewnianych. Deskę tarasową zakonserwujemy przy pomocy impregnatu grzybobójczego oraz oleju do deski tarasowej, ale blat do kuchni będziemy zabezpieczać olejo-woskiem twardym lub lakierem, który posiada specjalny atest na kontakt z żywnością. 

W swojej ofercie posiadamy produkty dwóch wiodących producentów profesjonalnej chemii do impregnacji drewna niemieckiej firmy Remmers i holenderskiej firmy Koopmans. 


Olejowanie deski tarasowej

 Taras drewniany to niewątpliwie wizytówka naszego ogrodu, jednak aby służył nam przez wiele lat warto zabezpieczać go odpowiednimi środkami.
Naszym klientom oferujemy specjalne impregnaty oraz oleje do drewna, które odpowiednio zabezpieczą taras przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych oraz zwiększą jego żywotność.
Bezbarwne impregnaty do drzew iglastych, zapobiegną przebarwieniom i szarzeniu drewna oraz korozji mikrobiologicznej. Natomiast powłoka końcowa ze specjalnych olei ochroni nasz taras przed nadmiernych wchłanianiem wody oraz niekorzystnym działaniem promieni UV. Dodatkowo oferowane przez nas oleje do desek tarasowych pozwolą wybarwić taras na konkretny kolor.