> Elewacje-drewniane

elewacja drewniana świerk

Elewacja drewniana to znakomity sposób na wykończenie lub remont domu. Zgodnie z popularną ostatnią modą na eko budownictwo nadaje budynkom naturalny charakter i doskonale komponuje się z otaczającą przyrodą. Jesteśmy w stanie zaoferować dla Państwa inwestycji kompletne systemy elewacji drewnianych.

Poniżej przedstawiamy polecane przez nas rodzaje deski elewacyjnej

deska elewacyjna meranti

Meranti (Dark Red Meranti)

Jeden z najgęstszych gatunków drewna liściastego. Egzotyczne Meranti pochodzi z terenów dalekiej Azji Południowo-Wschodniej. Występuje w kolorach od żółtoszarego do czerwonobrązowego. Na pierwszy rzut oka barwami może przypominać mahoń. Elewacja z Meranti chroni budynek przed uszkodzeniami mechanicznymi i ogranicza straty ciepła. Jest również dobrym izolatorem akustycznym, ograniczając hałas słyszalny wewnątrz budynku. Znakomicie chłonie farbę oraz lakiery. Na polskim rynku popularne w postaci stolarki okiennej. Deski wymagają zabezpieczenia środkami impregnującymi z każdej strony.

Modrzew Syberyjski

Pachnący i wytrzymały gatunek drewna iglastego, naturalnie rosnący w syberyjskiej tajdze. Trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dzięki wysokiej zawartości żywicy świetnie znosi zmiany pogodowe oraz jest odporny na rozwój grzybów i pleśni. Niska chłonność wody sprawia, że można całkowicie zrezygnować z jego impregnacji. Dla zachowania walorów kolorystycznych wystarcza olejowanie. Możemy też napawać się naturalną patyną, powstającą z czasem na gęstym usłojeniu, która absolutnie nie rzutuje na parametry techniczne desek. Godny rywal dla gatunków egzotycznych.

deska elewacyjna okoume

Okoume

Lekkie drewno pochodzenia afrykańskiego o jednolitym usłojeniu, który przyciąga spojrzenia na całym świecie. Delikatna łososiowo-różowa barwa desek doskonale prezentuje się zarówno na elewacjach nowoczesnych osiedli, jak i klasycznych domów jednorodzinnych. Wytrzymałe oraz stabilne wymiarowo. Izoluje termicznie i wycisza. Wygodne w obróbce i łączeniu, z łatwością absorbuje środki malarskie oraz lakiernicze. Ze względu na swoje walory jest chętnie wykorzystywane do budowy jachtów i łodzi. Egzotyczny gatunek wart swojej ceny. Deski wymagają zabezpieczenia środkami impregnującymi z każdej strony.

deska elewacyjna szorstka

Świerk Skandynawski

Wysokiej jakości deska z drewna iglastego, pochodzącego z mroźnych obszarów Europy Północnej i Środkowej. Posiada kremowo-biały kolor o lekko żółtym zabarwieniu oraz niewielkie sęki. Drewno bogate w żywicę, czyli naturalny impregnat. Łatwe oraz wygodne w obróbce i barwieniu. Idealnie nadaje się do malowania farbą lub lazurą do drewna. Mało kurczliwe i odporne na działanie zasad oraz kwasów. Przy stosowaniu na zewnątrz wymaga impregnacji środkami chemicznymi. Świerk to naturalne drewno w przystępnej cenie, idealne do domów w stylu skandynawskim i podbitek.

Przedstawione powyżej produkty są jedynie częścią naszej oferty, zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem kontaktując się z naszym pracownikiem.

Jesteś zainteresowany elewacją z drewna?

Zadzwoń do nas lub napisz email!

 

Osoba kontaktowa:

Witold Miszczak
tarasy@drewmis.pl
+48 501 263 883

Pon – Pt: 8:00 – 16:00 – telefon

Godziny otwarcia:

8:00 – 14:30 – Magazyn
8:00 – 15:00 – Biuro