Drewno konstrukcyjne

drewno konstrukcyjne naglówek

Drewno konstrukcyjne

DREW-MIŚ zajmuje się sprzedażą materiałów pochodzących z wysokogatunkowego drewna. W naszym składzie oferujemy drewno konstrukcyjne suszone. Składujemy je w komorach suszarniczych, a następnie poddajemy procesom sortowania i weryfikacji wytrzymałości. Ze względu na sposób cięcia i niską wilgotność nasze drewno konstrukcyjne prawie nie wykazuje skłonności do pęknięć i charakteryzuje się stabilnością kształtów. Jest dzięki temu estetyczne i funkcjonalne, a co najważniejsze – stanowi wysokogatunkowy rodzaj prefabrykatów budowlanych. Nasze drewno konstrukcyjne spełnia wszystkie wymogi wytrzymałości mechanicznej, a klasy sortownicze są rygorystycznie przez nas weryfikowane.

Do konstrukcji schodów i podłóg polecamy dostępną w naszym składzie tarcicę, która jest odpowiednio suszona i przechowywana. Drewniane deski dzięki temu uzyskują pożądaną wilgotność. Oferowana przez nas tarcica, wykorzystywana do tworzenia konstrukcji, pochodzi z europejskiego lub egzotycznego drewna.

 

Drewno konstrukcyjne dostępne w DREW-MIŚ

 
Najczęściej wybieranym drewnem konstrukcyjnym jest KVH, BSH i C24. Przybliżamy poniżej, co oznaczają te skróty.

 
  • KVH – to czterostronnie strugane drewno konstrukcyjne, produkowane z drzew iglastych, które posiada wysoką stabilność wymiarową i niską podatność na skręcanie. KVH jest suszone w komorach suszarniczych do 15% wilgotności i sortowane pod względem wytrzymałości. Dla KVH charakterystyczne są fazowane krawędzie i długość belek łączonych mikrowczepami osiągająca 13 m, które nie wpływają na ich wytrzymałość. Zastosowanie go do budowy dachów lub ścian zewnętrznych budynku pozwoli na zredukowanie możliwych mostków cieplnych.

Czterostronnie strugane drewno konstrukcyjne, które zostało wysuszone w komorach suszarniczych do 15% wilgotności i przesortowane pod względem wytrzymałości. KVH® to nowoczesny produkt z drewna iglastego, posiadający fazowane krawędzie i długość 13 m.

tabela przekroje drewno konstrukcyjne kvh

„x” oznacza dostępne przekroje

Tabela przedstawia dostępne „od ręki” przekroje drewna konstrukcyjnego KVH.

  • BSH – jest drewnem iglastym wykonywanym na zamówienie pod konkretny wymiar. To materiał zapewniający najlepsze możliwości wymiarowe i większe możliwości nośne. Dzięki swoim walorom estetycznym może być wykorzystywany do tworzenia konstrukcji ozdobnych. Powstaje z połączenia minimum trzech równolegle klejonych, suszonych desek lub lameli. Stosowany najczęściej do budowy konstrukcji nośnych o dużych rozpiętościach oraz obciążeniach. BSH nie pęcznieje, nie ulega odkształceniom. Zaimpregnowane drewno jest dobrze chronione przed insektami i grzybami.
  • C24 – drewno konstrukcyjne, lite ze świerku, certyfikowane w klasie C24. Idealnie nadaje się na konstrukcje dachowe, jak stawianie stropów, ścian i domów szkieletowych, ponieważ jest sztywne i wytrzymałe. Drewno jest strugane i suszone tak, by jego wilgotność oscylowała na poziomie 15-18%. Drewno lite charakteryzuje się 6-metrową długością pojedynczego odcinka, co pozwala na wyprodukowanie następujących przekrojów drewna konstrukcyjnego C24 (szerokość x wysokość x długość w mm): 45 x 45 x 6000, 45 x 70 x 6000, 45 x 95 x 6000 i 45 x 145 x 6000.

Przedstawione powyżej produkty są jedynie częścią naszej oferty, zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem kontaktując się z naszym pracownikiem.

Jesteś zainteresowany zakupem drewna konstrukcyjnego? Chciałbyś zamówić pocięte do transportu elementy? Zadzwoń lub wyślij email!

 

Godziny otwarcia:

8:00 – 14:30 – Magazyn
8:00 – 15:00 – Biuro

 

Telefon: 501-263-882

Email: wroclaw@drewmis.pl